021-28427838
ارسال به

نکات مهم در خرید اینترنتی

امروزه با افزایش رو به رشد جمعیت در سرتاسر جهان، به مرور نیازها در زمینه های مختلف اعم از خوراک، پوشاک، مسکن و... نیز افزایش می یابد و این در صورتی است که بصورت همزمان تکنولوژی پیشرفت چشمگیری کرده است و هر کاری در دنیای امروزه بصورت اینترنتی انجام می شود. برای مثال می توانیم کارهای بانکی، خرید پوشاک، خرید مواد غذایی و... را بدون صرف زمان و بصورت اینترنتی خریداری نماییم. از این رو در مقابل هزینه ای که هر یک از ما برای محصولات مورد نیازمان می کنیم، انتظار داریم تا در سریع ترین زمان و بهترین کیفیت به ما خدمت رسانی شود. با این وجود زمانیکه حرف از فروشگاه های آنلاین می شود، شاهد حضور اشخاص و یا به عبارتی سایت های مختلفی هستیم که در این زمینه فعالیت می کنند و بی شک نمی توان به هریک از آنها اعتماد کرد. بنابراین چگونه می توانیم از صحت و سلامت سایت هایی که خریداری می کنیم، مطلع شویم؟

access_time ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
remove_red_eye 183 بازدید
نکات مهم در خرید اینترنتی

خرید اینترنتی و نکات مهم

 

1- نماد اعتماد الکترونیک کسب و کارهای اینترنتی

موارد مهمی هست که باید بدانیم قبل از خرید اینترنتی که ما در این مقاله کوتاه برایتان میگوییم،اولین موضوعی که باید برسی شود قبل از خرید نماد اعتماد الکترونیکی هستش که هر سایت و فروشگاه اینترنتی معتبر باید داشته باشد که یک لوگو است که آخر هر سایتی میتوانید پیدا کنید و باید قابلیت بازشدن داشته باشد و‌ مراقب باشید عکس نباشد و به یو‌ آر ال  سایت دقت کنید که برای خود سازمان صنعت یعنی اینماد باشد.

 

 2- گارانتی تعویض کالا

دومین موضوع که باید توجه شود گارانتی تعویض کالا هستش چونکه شاید محصول قبل از اینکه به دست‌شما برسد خراب شده‌باشد و شما نتونید از اون‌کالا استفاده کنید و اگر اون سایت این دو موارد رو‌نداشت حتما یه تجدید نظری در انتخاب سایت مورد نظر انجام دهید.

 

3- پیشوند URL سایت پرداخت هزینه

زمان پرداخت حتما به آدرس اون سایت دقت کنید،که Https داشته باشد و اگر اس آخر را نداشت حتما بیشتر دقت کنید چونکه، سایت های معتبر که گوگل اون سایت را تایید میکنند از نداشتن موارد خطرناک به اون یو آر ال و اچ  تی تی پی حروف اس اضافه میشود .زمان وارد کردن اطلاعات خود توجه داشته باشید.

 

4- از شناسه و کد های پیگیری خرید خود اسکرین شات داشته باشید

داشتن اسکرین شات از شناسه‌پرداخت به شما کمک میکند که‌اگر در فرایند ثبت سفارش و ارسال مشکلی رخ دهد شما می‌توانید با همان اسکرین شات محصولتان را پیگیری و دریافت کنید.

 

5- مراقبت از رمز دوم و شماره کارت بانکی

توجه نمایید که در هیچ صورت نباید رمز دوم و شماره کارت خود را به افراد ناشناس و یا حتی ایمیل های مزاحم ارسال نمایید. شما تنها در صورتی رمز دوم و شماره خود را می توانید وارد کنید که وارد سایت پرداخت هزینه شوید و پس از مطلع شدن از پیشوند Https در URL آن، اطلاعات را وارد سازید. در غیر این صورت حساب بانکی شما توسط افراد سودجو خالی خواهد شد.