حقایق و رازهایی جالب در مورد زنان که باورتان نمیشود !

خیلی از شماها از رازهای زنان آگاهی کامل را ندارید و بسیاری از حقایق آن ها را نمی دانید، منتهی حقایق باورنکردنی در مورد زنان وجود دارد که می توانید با آن ها آشنا شوید.

access_time ۱۳۹۹ دوشنبه ۴ اسفند
remove_red_eye 159 بازدید
 حقایق و رازهایی جالب در مورد زنان که باورتان نمیشود !

 

26 حقیقت شگفت انگیز و جالب در مورد زنان

 

 

1. دو رتبه ی بالاترین ضریب هوشی متعلق به زنان است.

 

2.در یونان ، ژاپن و مصر باستان زنان از برگ نرم شده ی پاپیروس برای جذب خونریزی دوران قاعدگی استفاده میکردند.

 

3. در لایحه ی 1770 در پارلمان بریتانیا پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه هر زنی که آرایش میکند باید به خاطر جادوگری که انجام داده مجازات شود.

 

4. تخمین زده میشود که 6 تا 10 در صد از زنان زندانی باردار هستند و در ایالات متحده سالانه بیش از 1400 تولد در زندان اتفاق میافتد.

 

5. زن ها در ایالات متحده بیش از 90 درصد از مدارج و مدارک را کسب میکنند.

 

6. در دهه ی 1940 در اروپا زنان محصولات را برای افزایش وزن تبلیغ میکردند و زیبایی خود را مدیون اندام چاق خود میدانستند.

 

7. اگرچه مغز مردان 9 درصد بزرگتر از زنان است اما هر دو به مقدار مشابه سلول های مغزی دارند سلول های مغز زنان صرفا چگالی بیشتری دارند.

 

8. لوازم آرایشی زنان در روم باستان از اوناع مختلفی از مواد تشکیل دهنده از جمله سرب ، روغن زیتون؛زعفران و عرق گلادیاتور ها تهیه می شد.

 

9. ماری اندرسون مخترع شیشه پاک کن است ، علاوه بر این زنان در طی سال ها مخترع ، شیشه های غیر بازتابنده ، پوشک یکبار مصرف و ورق های صنعتی در میان بسیاری از نوآوری های دیگر بوده اند.

 

10. در شانزده سال گذشته یک زن تنها 7 بار قله ی اورست را فتح کرده است این یعنی بیش از هر زن دیگر بر روی زمین.

 

11. در امریکا 71 در صد زنان دارای فرزندان زیر 18 سال خارج از خانه کار میکنند ، این دیحالی است که این آمار 40 سال پیش کمتر از 47 در صد بود.

 

12. در جهان در هر 90 ثانیه یک زن بر اثر عوارض حاملگی یا زایمان فوت میکند.

 

13. در آلبانی گروهی از زنان که برنشز نامیده میشوند در روستاهای کوه همچون مردان به منظور جلوگیری از محدودیت های اجتماعی زندگی میکنند. آن ها موهایشان را میتراشند ، حرکات و شیوه های مردانه انجام میدهند و نامشان را نیز تغییر میدهند.در برخی از کشورهای مدرن هر زن فقط 80 سنت از هر 1 دلاری که به مردان داده میشود را دریافت میکند

.

14. در هند و نپال زنان بیوه را پس از مرگ همسرانشان میسوزاندند ، این عمل نشان دهنده عشقی عمیق و بنظر داوطلبانه میآمد اما در واقع آن ها را گاها با دارو و یا اجبار، مجبور به ، درآـش انداختن خود می کردند.

 

15. زنان ابتدا پاشنه بلند را در سال 1600 به دنبال تقلید از مردان می پوشیدند . برای مردان کفش پاشنه بلند نشان از مردانگی و وضع اجتماعی آن ها میبود.

 

16. اولین زنی که گلف بازی کرد مری ، ملکه اسکاتلند بود که چند روز پس از مرگ همسرش برای بازی با گلف رفت.

 

17. اولین پزشک زن شناخته شده در حدود سال 2700 سال پیش از میلاد در مصر باستان بود.

 

18. هر چه مادر نزدیکتر به خط استوا زندگی کند احتمال اینکه فرزند دختر باشد بالا میرود و بالعکس آن نیز درمورد فرزند پسر صدق میکند.

 

19. به علت تولید بالای استروژن در دوران بلوغ، مغز دختران به طور کلی دو سال قبل از زوج های پسران بالغ می شود.

 

20. در سال 1924 زنان تنها میتوانستند در بخش اسکی روی یخ شرکت کنند.