تخفیف های نوروزی ابزار بومبنا
02156217399
ارسال به

رونیکس ساخت کجاست؟

اگر شما از علاقمندان، خریداران یا فعالان حوزه ابزارآلات هستید، شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که رونیکس ساخت کجاست؟ یا اینکه محصولات رونیکس در چه کشوری تولید می‌شود؟ و از این قبیل سوالات. با ما همراه باشید تا به پاسخ تمامی سوالات خود دست یابید.

access_time ۱۴۰۰ يکشنبه ۲۳ آبان
remove_red_eye 6298 بازدید
رونیکس ساخت کجاست؟

رونیکس؛ برندی ایرانی با تفکری جهانی

برند بین‌المللی ابزارآلات رونیکس (Ronix)، یک بنگاه تولیدی در داخل و خارج ایران است که صفر تا صد فرایند تولید کالا توسط تیم زنجیره تامین رونیکس و براساس استاندارد کیفی از پیش مشخص شده در بهترین کارخانه‌ها در سراسر جهان که پیش‌تر مورد تایید قرار گرفته‌اند، صورت می‌گیرد.

به عبارتی محصولات رونیکس در خارج از کشور و براساس استانداردهای رونیکس، تحت نظارت مستقیم تیم کنترل کیفیت تولید شده و پیوسته مورد پایش و بررسی کیفی قرار می‌گیرند.

برند رونیکس چند سال قبل و به دلیل تشدید تحریم‌ها و پیامدهای ناشی از آن، پروسه تولید در ایران را کلید زد و ساخت ابزارآلاتی که امکان تولید آن براساس استانداردهای کیفی رونیکس در داخل ایران مهیا بود، آغاز کرد و شاخص تولید در ایران به شاخص‌های پیشین رونیکس یعنی تنوع، کیفیت، قیمت‌گذاری منصفانه، خدمات پس از فروش و رفتار سازمانی متمایز افزوده شد.

بدین ترتیب گروه تولیدی رونیکس و کارخانه رونیکس در کنار تولیدکنندگان شناخته شده ایرانی به شرط تحقق استانداردهای کیفی، تولید محصولات در داخل ایران را آغاز کردند.

در رابطه با تولید در خارج از کشور، رونیکس براساس فاکتورهای کیفی، فنی، قیمت رقابتی، ظاهری و خدماتی بهترین تامین‌کننده و بهترین کارخانه‌ای که قرار است تولید در آن انجام شود را انتخاب می‌کند و پس از آن فرم دستور تولید محصول توسط رونیکس برای تامین‌کننده ارسال می‌شود و در تمامی مراحل پیش تولید، حین تولید و پس از تولید تحت نظارت و پایش کیفی بازرسان رونیکس قرار می‌گیرد.

باید به این نکته مهم هم توجه کرد که رونیکس به هیچ وجه سفارش‌دهنده ابزار نیست بلکه تامین‌کنندگان در سراسر جهان براساس فرم‌های دستور تولید ابزار (ERP) که تمامی مشخصات محصول از سوی زنجیره تامین کالا در آن لحاظ شده، محصولات را براساس استانداردهای کیفی رونیکس تولید می‌کنند.

 

پروسه خلق محصول تا عرضه آن به مشتری

این پروسه به این صورت است که در گام اول، تیم زنجیره تامین کالای رونیکس (Ronix) به نیازسنجی بازار می‌پردازد تا براساس خواسته مشتریان دست به خلق و تولید یک محصول بزند.

در گام بعدی چند محصول به صورت نمونه از چند کارخانه مختلف وارد ایران شده و سپس تیم پشتیبان فنی رونیکس با آنالیز فنی محصول، تک تک قطعات و تمامی مکانیزم‌ها را از لحاظ 4 مولفه فنی، ابعادی، عملکردی و ظاهری مورد بررسی ساختاری قرار می‌دهد.

تیم پشتیبان فنی رونیکس همچنین جهت راستی‌آزمایی مشخصه‌های فنی نمونه محصولات، آنها را مورد تست آزمایشگاهی قرار می‌دهد و سرانجام بهترین نمونه جهت بررسی طول عمر دستگاه تحت شرایط واقعی به کاربران حرفه‌ای سپرده می‌شود تا با بالاترین حجم و مداومت کاری، دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد.

این دستگاه‌ها حداقل یک سال در شرایط واقعی تست می‌شوند و به صورت ماهیانه، پایش شده و در صورت وجود عیب یا پایین بودن کیفیت، مشکلات قطعه یا مکانیزم برطرف می‌گردد و در نهایت به محصول نهایی تبدیل شده و با مشخص شدن استانداردهای تولید و فنی، آماده تولید انبوه می‌شود.

از سمت دیگر تیم بازرسی رونیکس (Ronix) با حضور در خط تولید، محصولات تولید شده در کشورهای مختلف را پیوسته مورد نظارت مستقیم و پایش‌های فنی و کیفی قرار می‌دهد و پس از تایید و کسب مجوزهای لازم، محصول نهایی آماده عرضه به بازار می‌شود.

بعد از خروج محصول از کارخانه جهت بارگیری، بازرس‌های فنی رونیکس مجددا محصول را بررسی می‌کنند و پس از ورود محصولات به انبار ایران، برای آخرین بار محصولات مورد بازرسی قرار می‌گیرند و سرانجام برای پخش و توزیع در سطح کشور آماده می‌شوند.

 

 

 

آقای «محمدرضا رامخو» ایده تاسیس این برند را به 27 سال پیش، در مغازه ابزارفروشی حاج آقا نوروزی در بازار تهران مربوط دانست؛ جایی که روزگاری، خود در آنجا شاگردی کرده است.

مدیرعامل رونیکس ذکر کرد که پس از سال‌ها تلاش، پشتکار، پروراندن اندیشه‌های بزرگ سرانجام توانست برند رونیکس را بنا کند که در حال حاضر به یکی از برندهای معتبر و معروف در صنف ابزارآلات تبدیل شده است.

آقای محمدرضا رامخو هدف از خلق برند رونیکس را پاسخ دادن به نیازهای مهم صنف ابزارآلات ایران می‌داند، نیازهایی از جمله تولید و توزیع ابزارآلات با قیمت منصفانه، کیفیت حداکثری، تنوع بالا و خدمات پس از فروش فوق‌العاده.

بنیانگذار رونیکس (آقای محمدرضا رامخو) با بیان این موضوع که این برند در حال حاضر بیش از دو هزار محصول با تنوع بالا در 12 گروه از جمله ابزارآلات برقی، شارژی، دستی، بادی تا ابزارآلات باغبانی و ایمنی، تولید و روانه بازار کرده است، خاطرنشان کرد که 500 کارخانه رونیکس در 14 کشور از جمله ایران محصولات رونیکس را تولید می‌کنند.