021-28427838
ارسال به

سنگ شکن فکی چیست؟

سنگ شکن فکی دستگاهی است که برای کم کردن میزان سنگ های بزرگ و ناهماهنگ در سنگ های کوچکتر ساخته شده است. در ادامه به معرفی این دستگاه معروف می‌پردازیم.

access_time ۱۴۰۰ پنج شنبه ۲۷ آبان
remove_red_eye 563 بازدید
سنگ شکن فکی چیست؟

سنگ شکن فکی چیست؟

سنگ شکن فکی برای مرحله اول خردایش طراحی شده است. سنگ شکن فکی از یک فک ثابت و یک فک متحرک تشکیل شده است که حرکت فک متحرک از طریق یک شافت خارج از مرکز که توسط تسمه و پولی به موتور متصل است، تامین می‌شود.

با حرکت فک مواد تحت تاثیر نیروی فشاری (و گاه ضربه‌ای یا برشی) قرار می‌گیرند و خرد می‌شوند. فاصله بین دو فک در قسمت فوقانی را دهانه و فاصله بین دو فک در قسمت تحتانی دستگاه را گلوگاه می‌نامند.

سنگ شکن فکی می‌تواند برای تغییر شکل و یا تغییر اندازه ی مواد زائد استفاده شود تا کار استخراج را راحت‌تر کند.

سنگ شکن فکی دو سطح موازی دارد که توسط این سطوح فشار مناسب را به سنگ وارد می‌کند تا با خرد شدن آن به اندازه استاندارد مورد نیاز برسد.

بسته به اندازه خرد شدن مواد اولیه سنگ شکن‌ها را طبقه بندی می‌کنند؛ سنگ های درشت با استفاده از سنگ شکن‌های اولیه و ثانویه خرد می‌شوند.

بعد از کار سنگ شکن ها درصورت نیاز به کاهش اندازه بیشتر از فرز استفاده می‌شود.

مراحل خرد شدن سنگ ها در معدن عمدتا بصورت زنجیره ای توسط چند دستگاه انجام می‌شود.

مواد اولیه عمدتا توسط بیل مکانیکی یا کامیون در قیف سنگ شکن ریخته می‌شوند و این قسمت دارای این امکان است که ذرات کوچک را از دور خارج کند تا در ماشین های پایین دست کنترل شود و با این کار عملکرد دستگاه را بهبود می‌بخشد.

 

برای خرید انواع تجهیزات معدن با ما تماس بگیرید.
02128423796