ابزاربومبنا
02156217399
ارسال به

نحوه کار با دستگاه تراکم لوله بازکنی

دستگاه تراکم لوله بازکنی دستگاهی است که چه در خانه و چه در محیط‌های خارج از خانه که دارای توالت هستند کاربردی دارد. در ادامه با این دستگاه بیشتر آشنا می‌شوید.

access_time ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۴ اسفند
remove_red_eye 521 بازدید
نحوه کار با دستگاه تراکم لوله بازکنی

دستگاه تراکم لوله بازکنی چیست؟

دستگاه تراکم لوله بازکنی یک ابزار کاربردی است که برای بازکردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب توالت ایرانی، فرنگی، حمام، آشپزخانه و ... به‌کار می‌رود و این عمل توسط نیروی هوای متراکم شده انجام می‌شود و ممکن است صدای مهیبی ایجاد کند.

 

انواع لوله بازکن تراکم هوا

  1. لوله بازکن تراکم هوا دستی
  2. لوله بازکن تراکم هوا برقی

 

کاربرد دستگاه تراکم لوله بازکنی

همانگونه که از نام این دستگاه مشخص است برای بازکردن گرفتگی لوله‌های فاضلاب استفاده می‌شود و طریقه کار دستگاه تراکم لوله بازکنی به این صورت است که هوا را درون مخزن خود متراکم می‌کند و سپس با آزاد کردن هوای محبوس شده بصورت ناگهانی و یکدفعه گرفتگی لوله فاضلاب رفع و لوله باز می‌شود.

 

*نکته: دستگاه لوله بازکن تراکم هوا برای تمامی گرفتگی‌ها مناسب نیست و در بعضی موارد باعث گرفتگی بیشتر لوله می‌شود.

این دستگاه برای گرفتگی‌هایی مانند گرفتگی با کاغذ و یا پارچه مناسب است. این دستگاه برای گرفتگی با خاک، گِل و سنگ نیز مناسب نمی‌باشد و برای رفع چنین گرفتگی‌هایی می‌بایست از فنر لوله بازکنی استفاده شود.

 

 

 

نحوه کار با دستگاه تراکم لوله بازکنی

  1. جهت استفاده از دستگاه تراکم لوله بازکنی دستی ابتدا باید با استفاده از پمپ دستی یا برقی که روی دستگاه وجود دارد باد را متراکم نمایید.
  2. اکنون پس از متراکم کردن هوا، باید خروجی باد دستگاه تراکم دستی روی دریچه فاضلاب قرار بگیرد.
  3. پس از قرارگیری خروجی دستگاه روی دریچه فاضلاب، حال با استفاده از ضامن دستگاه کلیه هوای محبوس شده را از دستگاه خارج می‌کنید.

 

*توجه: قبل از فشردن ضامن دستگاه، دستگاه تراکم را به خوبی فشار دهید که در زمان خروج هوا از دستگاه، محتویات فاضلاب از کناره‌های بخش خروج هوا خارج نشود.

 

جمع بندی

کار با دستگاه تراکم لوله بازکنی آسان است. فقط باید حواستان باشد که قبل از خارج کردن هوا، دستگاه را به خوبی فشار دهید که راهی برای خروج محتویات درون فاضلاب نباشد. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بومبنا کار با دستگاه تراکم لوله بازکنی را به خوبی به شما آموزش داده باشد.