تخفیف های نوروزی ابزار بومبنا
02156217399
ارسال به

مهره پرچ کن بادی چیست؟

مهره پرچ کن یک ابزار مقاوم است و برای اصنافی کاربرد دارد که به سرعت عمل بالایی نیاز دارند. با ما همراه باشید تا با این ابزار کاربری آشنا شوید.

access_time ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۵ اسفند
remove_red_eye 557 بازدید
مهره پرچ کن بادی چیست؟

مهره پرچ کن بادی چیست؟

مهره پرچ‌کن بادی وسیله‌ای است که بسیار محکم است و از قوی‌ترین آلیاژ‌های فلزی ساخته می‌شود. از این ابزار در اصنافی استفاده می‌شود که سرعت عمل بالایی دارند؛ زیرا این وسیله در افزایش سرعت عمل بسیار موثر است و در عین افزایش سرعت عمل، کار با آن بسیار راحت و آسان است.

 

انواع مهره پرچ کن بادی

  1. ساده
  2. اتوماتیک

در مهره پرچ کن بادی ساده مهره‌هایی با سایز M3 تا M10 به کار می‌روند اما میتوان در مدل اتوماتیک از M3 تا M12 استفاده کرد.

مهره پرچ کن بادی اتوماتیک رزوه را بصورت اتوماتیک درگیر و جدا می‌کند و همچنین در این مدل می‌توان میزان قدرت را تنظیم نمود.

در مهره پرچ کن بادی از نیروی هیدرولیک استفاده شده تا در عین ایجاد نیروی محرکه بیشتر، باعث افزایش سرعت و همچنین عملکرد دقیق‌تر شود.

با توجه به تحقیقات بومبنا از بهترین برند‌های مهره پرچ کن بادی می‌توان به بولهوف آلمان، لابستر ژاپن و گزیپا آلمان اشاره کرد که بهترین مهره پرچ کن‌های دنیا رو تولید کرده‌اند.

 

 

 

مزایای مهره پرچ کن بادی

  1. بسیار خوش دست
  2. اشغال فضای بسیار کم
  3. قابل استفاده برا کلیه مواد و آلیاژها
  4. دارای قابلیت تنظیم فشار کورس در مدل‌های مختلف این دستگاه
  5. دارای استاندارد‌های امپریال و آمریکا
  6. تعمیر و نگهداری آسان
  7. دارای قابلیت ثابت نگهداشتن تنظیمات برای استفاده در دفعات بعدی درصورت یکسان بودن نوع مواد

 

کاربرد مهره پرچ کن بادی

مهره پرچ کن بادی در صنایعی همچون خودروسازی، کشتی‌رانی، هوا و فضا و دیگر صنایعی که حجم کار بالایی دارند و دارای سرعت بالایی هستند کاربرد زیادی دارد. در چنین صنایعی که سرعت عمل بالا بسیار اهمیت دارد، استفاده از مهره پرچ کن دستی بسیار کار اشتباهی است؛ چون مهره پرچ کن دستی هم سرعت عمل پایینی دارد، هم زمان بیشتری نیاز دارد و هم باعث افزایش خستگی کاربر می‌شود اما در مقابل مهره پرچ کن بادی به هیچ وجه کاربر را خسته نمی‌کند و برعکسِ مهره پرچ کن دستی، باعث افزایش سرعت عمل در انجام کار و همچنین کاهش زمان انجام کار می‌شود.

همچنین از مهره پرچ کن بادی در یخچال سازی، ساخت تجهیزات زمین و سالن‌های بازی، لوازم اداری و دوچرخه سازی استفاده می‌شود.

کاربرد این ابزار در صنعت خودروسازی این است که برای متصل کردن اجزا به داشبورد و پوشش دیواره موتور به‌کار می‌رود. ناگفته نماند که از بر روی چهارچوب و شاسی خودرو از مهره پرچ جهت متصل کردن گلگیر، اسپویلر (بال عقب)، باربند و رادیاتور استفاده می‌شود.

در صنعت هوا و فضا، اتصال دسته‌های صندلی و اجزای کابین داخل هوا به وسیله مهره پرچ صورت می‌گیرد. البته مهره پرچ کن بادی در ساخت خودرو‌های نظامی و صنایع دفاعی نیز کاربرد دارد.

همچنین در صنایع پلاستیکی زمانی که امکان بستن چفت یا جوشکاری نیست، جهت انجام کار از مهره پرچ استفاده می‌شود.